uczelnia

Informacje dodatkowe

Jarosław to urokliwe miasto o bogatej przeszłości, położone na pograniczu dwóch pięknych krain geograficznych: Doliny Dolnego Sanu i Pogórza Rzeszowskiego (poznaj lepiej to wspaniałe miasto). Założona tu w 1998 Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza (nosząca początkowo nazwę Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. ks. Bronisława Markiewicza) jest dziś edukacyjną i naukową wizytówką województwa podkarpackiego. Co roku uzyskuje wysokie wyniki w rankingach jakości i jest uważana za jedną z trzech najlepszych wyższych szkół zawodowych w Polsce.

Studenci mają tutaj do dyspozycji ofertę atrakcyjnych i przyszłościowych studiów (na kierunkach społecznych, humanistycznych i technicznych), najlepszej jakości sprzęt i nowoczesną bibliotekę. Atrakcyjny jest również uczelniany kampus, na terenie którego znajdują się akademik, pięć wchodzących w skład struktury organizacyjnej instytutów, dwie jednostki międzyinstytutowe (Studium Języków Obcych i Studium Wychowania Fizycznego), biblioteka, biuro Akademickiego Związku Sportowego, boiska sportowe, Centrum Kultury Akademickiej, rektorat, przedszkole „Wyspa Skarbów”, siłownia i przychodnia. Dzięki bliskości wszystkich budynków poruszanie się po obiekcie jest niezwykle proste i nie sprawia problemów.

Równie łatwy jest dojazd na uczelnię. Znajduje się ona w centrum Jarosławia, przy ul. Czarnieckiego 16, nieopodal dworca PKP. Dla studentów spoza miasta istnieje możliwość zamieszkania w jednym z dwóch domów studenckich. Znajdują się one przy ul. Czarnieckiego 16 (DS „Victoria”) oraz ul. Zbożowej 7 (DS „Elewator”). Mieszkanie w akademiku wiąże się nie tylko z możliwością integracji ze środowiskiem studenckim, ale też wygodą ze względu na położenie blisko uczelni.

Oprócz zakwaterowania w akademiku studenci mogą także liczyć na inne formy pomocy socjalnej: stypendia (socjalne, specjalne, rektora, ministerialne), zapomogę (dla osób, które przejściowo znalazły się w trudnej sytuacji życiowej) oraz kredyty studenckie.

Adepci PWSTE mają do dyspozycji nie tylko przyjazną infrastrukturę i bliskość wszystkich budynków, lecz również prostą w obsłudze platformę cyfrową USOS, która pozwala na korzystanie ze zdalnych materiałów dydaktycznych i zaoczny kontakt z dziekanatem.