Wołkowyja to jeden z bardziej znanych ośrodków turystycznych położonych w polskiej części Bieszczad nad Zalewem Solińskim. Co prawda nie jest tak bardzo popularna jak Solina czy Polańczyk, jednak znajdziesz tu wszystko czego turysta potrzebuje do spokojnego wypoczynku – czysta plaża, doskonale zorganizowana baza noclegowa, smaczne jedzenie w restauracjach – to tylko niektóre atuty tej wyjątkowej miejscowości. W Wołkowyi działają obiekty noclegowe o bardzo zróżnicowanym standardzie. Zadowoleni będą zarówno goście poszukujący komfortowego wypoczynku, jak i te osoby, którym bardziej niż na komforcie, to zależy na niezbyt wygórowanej cenie. Druga grupa osób bez trudu znajdzie nocleg w prywatnych kwaterach lub na polu namiotowym zlokalizowanym nieopodal linii brzegowej jeziora. Wołkowyja zaprasza turystów o każdej porze roku.

Największy ruch w miejscowości obserwowany jest w miesiącach wakacyjnych, jednak nie brakuje również amatorów wypoczynku przekonanych o tym, że bieszczadzkie krajobrazy najpiękniejsze są jesienią, kiedy to buczyna karpacka zaczyna mienić się żółciami i czerwieniami tworząc niesamowite wrażenie płonących lasów. Bieszczady to idealne miejsce wypoczynku zwłaszcza dla osób aktywnych. Ciekawie można spędzić tu wolne chwile zarówno wędrując po atrakcyjnych górskich szlakach, jeżdżąc na rowerze czy pływając kajakiem. Przepiękna okolica oraz czyste powietrze zachęcają do wzmożonej aktywności na świeżym powietrzu.

Górskie bieszczadzkie szlaki (trasy – opis) są przyjazne dla osób o różnej kondycji fizycznej. Najpopularniejsze szlaki, zwłaszcza te prowadzące do schronisk nie są nazbyt wymagające i spokojnie poradzą sobie na nich nawet małe dzieci. Warto pamiętać jednak o tym, aby każdą wycieczkę górską planować z rozsądkiem dostosowując jej trasę zarówno do własnych umiejętności jak i do aktualnie panujących warunków atmosferycznych. W przeciwnym razie nawet krótki wypad na pobliski pagórek może zakończyć się wypadkiem, skutkiem którego konieczna będzie interwencja grupy ratowniczej. Wybierając się na urlop w okolice Wołkowyi nie powinieneś mieść większych problemów z zarezerwowaniem noclegu (Wołkowyja – spis), zwłaszcza jeżeli poszukiwania zaczniesz na kilka tygodni przed planowanym urlopem. Namiary na sporą część obiektów możesz znaleźć w sieci, wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło “noclegi Wołkowyja”.