Bydgoszcz to miasto z niezwykłą historią, kulturą i sztuką. Znajduje się ono na terenie województwa kujawsko-pomorskiego i jest jego stolicą. Miejscowość jest na 8. miejscu pod względem liczebności mieszkańców, która oscyluje w granicach 400 tysięcy. Niezwykłe warunki przyrodnicze czynią ją wspaniałym kierunkiem wypoczynku, a liczne atrakcje i zabytki wartościują pozytywnie czas w niej spędzony.

Baza noclegowa [więcej: Bydgoszcz / meteor-turystyka.pl] to duża liczba hoteli, skoncentrowanych wokół Starego Rynku, czyli głównego placu, na którym odbywają się liczne imprezy tematyczne. Noclegi to oferta zróżnicowana cenowo, dzięki czemu każdy może znaleźć pokój na własną kieszeń.

Nie zapominajmy, że miasto znajduje się w miejscu, gdzie Wisła i Brda łączą się. Powoduje to, że jest ono ośrodkiem sportów wodnych, z którego wywodzi się największa liczba utalentowanych wioślarzy i kajakarzy, którzy odnoszą sukcesy w poważnych zawodach, takich jak olimpiady. Obecność akwenów wodnych determinuje też w pewnym stopniu rozrywkę. Znajdziemy tu między innymi marinę, tramwaj wodny czy okazje do zwiedzania miasta na specyficznym rowerku wodnym. Nie zabraknie też okazji do wylegiwania się w przyjemnym miejscu, jakim jest Wyspa Młyńska. To centrum Bydgoszczy, na którym znajdziemy dwie restauracje, kilka food trucków oraz koncerty i festyny. Piękno tego miejsca widoczne jest na większości pocztówek. W okolicy znajduje się nowoczesna Opera Nova oraz odbywa się całe życie towarzyskie miasta.

Stary Rynek to miejsce, gdzie znajdziemy największą ilość restauracji, pubów i dyskotek. Jeśli naszym założeniem jest spokojny wypoczynek, dobrze jest się zatrzymać w hotelu, znajdującym się w Mielęcinku, czyli największym w Polsce Leśnym Parku Kultury. Tu do dyspozycji mamy zoo, stadninę koni, ogród botaniczny, pałac, w którym jest restauracja oraz pokoje gościnne i wiele przestrzeni, na której mieszkańcy trenują. Możemy spróbować tu wakeboardu, co jest niesamowitą okazją, biorąc pod uwagę położenie. Takiej oferty nie znajdziemy nigdzie indziej, co podkreślane jest w wielu przewodnikach, w których Bydgoszcz oznaczona jest w pierwszej dziesiątce polecanych do zwiedzania miast. To także ośrodek akademicki, w którym studiuje 35 tys. osób oraz ośrodek kulturalny – organizowane są tu imprezy, takie jak znane na całym świecie Camerimage.