Na terenie województwa małopolskiego zlokalizowane jest miasto uznawane za uzdrowiskowe o nazwie Rabka-Zdrój. Co roku przyjeżdża tu wielu kuracjuszy, którzy cierpią na różne schorzenia, zarówno kardiologiczne jak i te związane z układem oddechowym. Rabka-Zdrój jest bardzo atrakcyjnym miejscem również dla turystów. Duża ilość zabytków, wydarzeń kulturalnych oraz atrakcji sprawia, że każda osoba znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla siebie. Turyści znajdą tutaj dla siebie idealne miejsce do odpoczynku dzięki katalogowi ofert noclegowych Meteora. Jest to duże ułatwienie dla osób odwiedzających miasto.

Świetna lokalizacja tego miejsca sprawia, że osoby lubiące aktywnie spędzać czas będą zachwycone tymi terenami. Niedaleka odległość od urokliwego Krakowa oraz pięknego Zakopanego sprawia, że miasto to odwiedzanie jest przez gości, którzy jedynie przejeżdżają przez ten teren. Na terenie Rabki-Zdroju odnajdziemy kilka basenów tradycyjnych oraz dwa baseny letnie. Na terenie letnich basenów można wziąć udział w zawodach siatkówki plażowej.

Urząd Miasta sponsoruje również darmowe lekcje pływania pod okiem wyszkolonych pływaków. Lekcje te są bezpłatne zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Organizowane są w różnych kategoriach wiekowych. Jedna grupa liczy zazwyczaj około sześciu osób co powoduje, że nauczyciele mogą podejść indywidualnie do nauki każdego uczestnika kursu. W niedalekiej odległości od centrum miasta zlokalizowana jest również stadnina koni, gdzie organizowane są lekcje jazdy konnej oraz wyścigi konne. Liczne skate parki oraz korty tenisowe zlokalizowane na terenie całego miasta cieszą się ogromną popularnością i zachęcają mieszkańców i turystów do aktywnego spędzania czasu. Ciekawą alternatywą są również szlaki piesze lub wycieczki rowerowe do Beskidu Wyspowego lub do miejsca o nazwie Gorce.

W jednym z uzdrowisk zlokalizowanych w Rabce-Zdrój (wikipedia) rozpoczyna się Szlak Papieski. Jest to trasa o niewielkim stopniu trudności dlatego też śladami papieża mogą podążać zarówno osoby ze świetną kondycją fizyczną jak i turyści, którzy przemierzają takie szlaki jedynie okazjonalnie. W Rabce-Zdroju działa centrum sportów ekstremalnych, które oferuje zajęcia z nauki jazdy na quadach czy paralotniarstwa. W centrum tym można również pograć w paintballa.