Suwalszczyzna to region, w którym warto się zagłębić. Jest nieco niedoceniana przez turystów, jednak zdecydowanie warta odwiedzenia. Jeśli właśnie wybieracie się w ten region kraju to świetnie się składa. Przedstawiamy dziś 4 miejscowości, które muszą znaleźć się na trasie podróży podczas zwiedzania Suwalszczyzny.

AUGUSTÓW

Miasto leżące na terenie Zielonych Płuc Polski – nic więc dziwnego, że tamtejszym powietrzem oddycha się nieco… lepiej. Będąc w okolicy warto zobaczyć rynek Zygmunta Augusta, Budynek Zarządu Wodnego i Bazylikę Najświętszego Serca Pana Jezusa – miejsca te na pewno ucieszą fanów architektury. Warto też przejść się wzdłuż Kanału Augustowskiego [wikipedia.org], a następnie wybrać się na spacer brzegiem jeziora Necko.

SEJNY

Jest to niewielkie miasteczko, które słynie ze swoje wielokulturowości. Możemy tutaj zobaczyć wiele miejsc związanych z kulturą żydowską czy prawosławną. To wszystko łączy się oczywiście z rzymskokatolickimi świątyniami. Warto też przejść się wąskimi miejskimi uliczkami, by jeszcze lepiej móc poczuć klimat tego miejsca.

SUWAŁKI

Miasto znane najbardziej z tego, że w zimie występują tu bardzo niskie temperatury. Jest położone nad rzeką Czarna Hańcza – spacer jej brzegiem jest obowiązkowym punktem wycieczki. Warto odwiedzić też miejski ratusz oraz piękną prawosławną cerkiew.

WIGRY

Miejscowość położona nad jeziorem Wigry. Oprócz tego, znanym miejscem jest również Klasztor Kamedułów, który również warto odwiedzić podczas spaceru po mieście. A jeśli Wam się podobało… … to znak, że musicie tu zostać na dłużej. Będzie to świetna okazja do jeszcze lepszego poznania Suwalszczyzny i odkrycia jej zakątków.

Jeżeli zastanawiacie się nad miejscem noclegowym, spieszymy z pomocą. Region ten charakteryzuje bowiem bogata baza noclegowa. Suwalszczyzna oferuje więc wiele możliwości – każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli jesteście zainteresowani wypoczynkiem w bliskim kontakcie z przyrodą i naturą zdecydujcie się na nocleg w gospodarstwie agroturystycznym lub jednym z ośrodków wypoczynkowych. Jeżeli chcecie się zrelaksować i odpocząć – wybierzcie jeden z bardziej luksusowych hoteli ze SPA. Jak widać możliwości noclegów na Suwalszczyźnie [meteor-turystyka.pl] są więc nieograniczone. Suwalszczyzna jest regionem, które warto odkrywać podczas wakacyjnych czy weekendowych podróży. Kryje w sobie mnóstwo bogactwa, które często jest niedoceniane czy omijane przez turystów. Dlatego już dziś zaplanujcie kolejny wyjazd w ten piękny region Polski. Na pewno będziecie zadowoleni z tego wyboru. Do zobaczenia na Suwalszczyźnie!